fotó: pixabay.com

Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere

Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere

Az Első Magyar Virtuális Tőkebefektetési Showroom (EMVITIS), amely kifejezetten azoknak az innovatív magyar startupoknak és cégeknek nyújt bemutatkozási lehetőséget, amelyek megoldást kínálnak a koronavírus-járvány okozta helyzetre, és segíthetik az ország gazdaságának újraindítását. A digitális platformot már a közeljövőben tőzsdére tervezik vinni. Ezt közölte az EMVITIS.
A közlemény szerint az EMVITIS célja, hogy a legígéretesebb magyar startupokat összekösse azokkal a magyar befektetőkkel, akik a recesszió miatt most új, hosszú távon is ígéretes célt keresnek a pénzüknek.

Molnár Ferenc ötletgazda, az EMVITIS vezetője közölte, a Singulab Zrt.-n keresztül, illetve más saját és egyéb piaci forrásokból az induló portfólióba és magába a Showroomba összesen mintegy 1 milliárd forintot fektettek be eddig a tulajdonosok. A felület fő célja, hogy ennek az összegnek a több százszorosát kitevő méretű forrást gyűjtsön egybe, és több száz cég-, illetve projektportfóliót kezeljen. Kifejezetten olyan projekteket várnak, amelyek a smart city koncepciót, a fenntartható fejlődést, illetve az egészségügyi szektort érintő okos alkalmazásokon dolgoznak. A showroomban már most több minősített projekt van, illetve számos további van az “előszobában” elbírálás alatt.

Az EMVITIS felületén szigorú titokvédelmi szabályokat alkalmaznak, a felületre regisztráló vállalkozások elképzelései egy minősített szakmai inkubátor szűrőjén mennek át, mielőtt a piactérre kerülnek.

Az EMVITIS kezdetben a tőkebefektetési és üzletrész-vásárlási, vagy a szakmai befektetési célú vevőket célozza meg, de már a közeljövőben tervezik az egész platform tőzsdére vitelét. A portfólióból olyan társadalmilag felelős befektetési alapot (SRI – Social Responsible Investment Fund) építenek, amelyből az egész társadalom profitálhat.

“Az a célunk, hogy a projekten keresztül a lehető legszélesebb körben lehetőség nyíljon az ország újjáépítésében való részvételre”

– idézi Molnár Ferencet a közlemény. Ennek része, hogy megvásárolható legyen az EMVITIS részesedését magában foglaló “Széchenyi-részvény”.

Ez, akárcsak a régi téglajegyek, nem csupán üzleti hasznot hoznak majd a birtokosának, hanem erkölcsi és társadalmi felelősségvállalását is kifejezi (SRI alap-részvényként funkcionál majd).

Az EMVITIS ötlete Molnár Ferenctől, a 10 éve működő, Európai Bizottság-díjas Virtuális Erőmű Program (VEP), és a Virtuális Egészségközpont tulajdonosától származik. A projekt sikeres megvalósításáért saját Singulab nevű egészségügyi és smartmegoldás-fókuszú inkubátorházának partneri hálózata mellett olyan szakértőkkel kötött megállapodást, mint a Medicall innovatív egészségügyi megoldás egyik ötletgazdája és társtulajdonosa, Kotulyák Tamás startupper és a RoiWorks innovatív digitalis ügynökség társtulajdonos-vezérigazgatója, Rácz István.

Kapcsolódó cikkek