fotó: pixabay.com

Újabb válogatottak csatlakozhatnak a mezőnyhöz

Újabb válogatottak csatlakozhatnak a mezőnyhöz

A vasárnapi mérkőzésekkel már a nyolcadik játéknap kezdődik meg a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozatban, és várhatóan több válogatott csatlakozik majd a németországi kontinensviadal mezőnyéhez.

Az A csoportból a skótok szabadnaposként biztosíthatják Eb-szereplésüket, amennyiben a norvégok hazai környezetben nem győzik le a spanyolokat.

Az ibériai és a skót gárda kéz a kézben juthat tovább abban az esetben, ha a spanyolok nyernek a skandinávok otthonában.

A B csoportban Athénban óriási rangadót vív egymással a görög és a holland csapat, a hazaiak jelenleg három ponttal előzik meg a riválisukat. Amennyiben a görögök borítanák a papírformát és négy góllal nyernének, akkor már most az Eb-kijutást ünnepelhetnék, minden más eredménnyel maradnának nyitott kérdések a végjátékra, hiszen a hollandok egy meccsel kevesebbet játszottak.

A D csoportban a törökök továbbjutásához a lettek elleni hazai sikerükön kívül az is kell, hogy Wales pontokat veszítsen a vb-bronzérmes Horvátországgal szemben.

A szabadnapos albánok továbbjutásához az E csoportból még több együtthatóra van szükség: ha a Lengyelország-Moldova találkozó döntetlennel ér véget és a csehek nem győzik le otthon a feröerieket, akkor Tiranában népünnepély kezdődhet vasárnap este. A belgák után az F csoportból a második hely is gazdára találhat, amennyiben az osztrákok Bakuban felülmúlják az azerieket. Ugyanakkor ha a belgák nem kapnak ki otthon a svédektől, akkor az osztrákoknak már egy kétgólos vereség is Eb-szereplést ér. Magyar szempontból még a holland, horvát, spanyol, olasz, dán, portugál, belga hetes szereplése érdekes, ugyanis ebből legalább négy válogatottnak egyenes úton ki kell jutnia a kontinensviadalra ahhoz, hogy Marco Rossi csapata pótselejtezőn javíthasson sikertelen kvalifikáció esetén. A belgáknak és a portugáloknak ez már sikerült, a többi felsorolt válogatott közül jelenleg csupán a holland nem áll kijutó helyen, de egy találkozóval kevesebbet játszott, mint riválisai, mivel a júniusi játéknapokon a Nemzetek Ligája négyes döntőjében szerepelt.

A tíz selejtezőcsoportból az első kettő jut ki a németországi kontinensviadalra.

A maradék négy helyből egy a házigazda németeké, háromért pedig a pótselejtezőn 12 csapat küzdhet meg elődöntő-döntő rendszerben a Nemzetek Ligája sorrendje alapján.

Eb-selejtezők, 8. játéknap:

vasárnap:
A csoport:
Georgia-Ciprus, Tbiliszi 15.00
Norvégia-Spanyolország, Oslo 20.45
Az állás: 1. Skócia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Spanyolország 12/5, 3. Norvégia 10/6, 4. Georgia 4/5, 5. Ciprus 0/6

D csoport:
Törökország-Lettország, Konya 20.45
Wales-Horvátország, Cardiff 20.45
Az állás: 1. Törökország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Horvátország 10/5, 3. Örményország 7/6, 4. Wales 7/5, 5. Lettország 3/6

E csoport:
Csehország – Feröer-szigetek, Plzen 18.00
Lengyelország-Moldova, Varsó 20.45
Az állás: 1. Albánia 13 pont/6 mérkőzés, 2. Lengyelország 9/6, 3. Csehország 8/5 (7-5), 4. Moldova 8/5 (5-5), 5. Feröer-szigetek 1/6

I csoport:
Svájc-Fehéroroszország, St. Gallen 18.00
Románia-Andorra, Bukarest 20.45
Koszovó-Izrael – elhalasztva
Az állás: 1. Svájc 14 pont/6 mérkőzés, 2. Románia 13/7, 3. Izrael 11/6, 4. Koszovó 7/7, 5. Fehéroroszország 5/7, 6. Andorra 2/7

hétfő:
B csoport:
Görögország-Hollandia, Athén 20.45
Gibraltár-Írország, Faro 20.45
Az állás: 1. (és már Eb-résztvevő) Franciaország 18 pont/6 mérkőzés, 2. Görögország 12/6, 3. Hollandia 9/5, 4. Írország 3/6, 5. Gibraltár 0/5

F csoport:
Azerbajdzsán-Ausztria, Baku 18.00
Belgium-Svédország, Brüsszel 20.45
Az állás: 1. (és már Eb-résztvevő) Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Ausztria 13/6, 3. Svédország 6/5, 4. Azerbajdzsán 4/5, 5. Észtország 1/6

J csoport:
Izland-Liechtenstein, Reykjavík 20.45
Bosznia-Hercegovina – Portugália, Zenica 20.45
Luxemburg-Szlovákia, Luxembourg 20.45
Az állás: 1. (és már Eb-résztvevő) Portugália 21 pont, 2. Szlovákia 13, 3. Luxemburg 11, 4. Bosznia-Hercegovina 9, 5. Izland 7, 6. Liechtenstein 0

kedd:
C csoport:
Anglia-Olaszország, London 20.45
Málta-Ukrajna, Ta’Qali 20.45
Az állás: 1. Anglia 13 pont/5 mérkőzés, 2. Olaszország 7/4 (6-4), 3. Ukrajna 7/5 (6-7), 4. Észak-Macedónia 7/5 (7-12), 5. Málta 0/5

G csoport:
Szerbia-Montenegró, Belgrád 20.45
Litvánia-MAGYARORSZÁG, Kaunas 20.45

Az állás:

1. MAGYARORSZÁG  4  3  1  –   7- 1  10 pont
2. Szerbia       5  3  1  1   9- 4  10
3. Montenegró    5  2  2  1   5- 5   8
4. Bulgária      5  –  2  3   3- 8   2
5. Litvánia      5  –  2  3   4-10   2

H csoport:
Finnország-Kazahsztán, Helsinki 18.00
Észak-Írország – Szlovénia, Belfast 20.45
San Marino-Dánia, Serravalle 20.45
Az állás: 1. Szlovénia 13 pont (13-6), 2. Dánia 13 (12-5), 3. Finnország 12 (11-4), 4. Kazahsztán 12 (9-5), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0

Kapcsolódó cikkek