forrás: pixabay.com

Népszerű volt a budapesti futóest

Az ország 400 településéről több mint háromezren vettek részt szombaton Budapesten a K&H mozdulj! futóesten.

A szervező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint az esemény rajtja és célja a Hősök terén volt. A legtöbben – több mint ezren – a félmaratont teljesítették, ennek a mezőnynek már nem kellett megküzdenie a meleggel, mivel kellemes és szellős környezetben futhatta végig a távot a kivilágított fővárosban. Az útvonal érintette többek között az Andrássy utat, a Vajdahunyad várát, a Széchenyi fürdőt és a Műcsarnokot. Több mint ötszázan futottak öt kilométert, míg hatszázan – 250 csapatot alkotva – választották a páros vagy trió versenyszámokat tíz kilométeren, illetve félmaratonon. Huszonegy kilométeren a férfiaknál Gyenes Donát győzött 1:14:15 órával, a nőknél Tüttő Júlia volt a legjobb 1:26:17-tel. Az esemény a Fut a cég sorozatnak is része volt, mintegy 450-en a munkahelyüket képviselve futottak.