(illusztráció) fotó: pixabay.com

Bővítik az óvodát Boldogkőújfalun

Bővítik az óvodát Boldogkőújfalun

Fejlesztik és bővítik az óvodát a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Boldogkőújfalun.

“Jelenleg 52 a maximális létszám az intézményben, a fejlesztés után 75 gyermek számára biztosítható majd az óvodai szolgáltatás”

– közölte a fejlesztési pályázatért felelős Bora 94 Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Fejlesztési Ügynökség.

Azt írták, a tervezés során nagy hangsúlyt fektettek a környezetvédelmi és az esélyegyenlőségi szempontok érvényesítésére, így az épület teljesen akadálymentes lesz, és megújuló energiaforrással is ellátják.

Az óvodát új eszközökkel is felszerelik. A beruházással a foglalkoztatottak száma is bővülhet a településen. Boldogkőújfalu önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében nyert el támogatást a beruházásra. A projekt, amely a tervek szerint 2025 áprilisában zárul, több mint 430 millió forint támogatásban részesült az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a magyar költségvetés társfinanszírozásával.

Kapcsolódó cikkek