Pölöskei Gáborné szerint ez annak köszönhető, hogy megújították a módszertant, a tananyagot, rugalmas rendszert alakítottak ki, amely jó, a környezet igényeire reagáló szakmákat ad. A szakképzők és technikumok további előnyei, hogy előbbi esetében egy évig havonta 16 000, utóbbi esetében két évig havi 8 000 forint ösztöndíjat kap a tanuló, az alapképzés alatt megismerheti az ágazat szakmáit, majd ezek alapján választhat szakmát.
“A duális képzés alatt pedig munkaszerződésben állnak a vállalatokkal, amiért havonta körülbelül 100 000 forintot kapnak”
– mondta, majd arról beszélt, hogy a technikumok tananyagait “összeegyeztették” a felsőoktatási tananyagokkal, így ha a diák felsőoktatásban szeretne tovább tanulni, 30 egyetemi kreditet kap, amivel akár fél évvel le lehet rövidíteni az egyetemi képzés idejét. Ez szeptembertől negyven iskolában érhető el.
Beszámolt arról is, hogy a szakképzésben tanuló, hátrányos helyzetű, jó tanulmányi eredményű gyerekeknek elérhető az Apáczai-ösztöndíj is.
A szakképzésről bővebb információk az Innovatív Képzéstámogató Központ honlapján, ide kattintva lehet olvasni, ahol egy teszt is segít a diákoknak eldönteni, hogy melyik iskolatípusban érdemes továbbtanulniuk.























