forrás: pixabay.com

Három magyar érem Kairóból

Ugrásban Schermann Bianka a második, Bácskay Csenge a harmadik, felemáskorláton pedig Székely Zója a második helyen végzett szombaton a tornászok világkupa-sorozatának kairói állomásán.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Schermann ötödikként került a fináléba, ahol mindkét ugrását hibátlanul hajtotta végre, így az összpontszáma 13,300 lett, ezzel ezüstérmet nyert. Bácskay harmadikként jutott a döntőbe, első ugrása rendkívül jól sikerült, a másodikban viszont hibázott, ennek ellenére bronzérmes lett.

Felemáskorláton az Európa-bajnoki ezüstérmes Székely Zója elegáns, hibátlan gyakorlatot adott elő, ezzel a második helyen végzett. Bácskay Csenge ugyanezen a szeren negyedik lett.

Vasárnap Schermann talajon, Székely talajon és gerendán, míg Bácskay gerendán szerepel a döntőben.