fotó: pixabay.com

Három aranyérmet szerzett Péni István

A magyar tehetség triplázott a légpuskások vasárnapi versenyében a sportlövők százhalombattai 10 méteres országos bajnokságán.

Az olimpiai kvótás versenyző a magyar szövetség tájékoztatása szerint világszínvonalú eredményt lőtt az alapversenyben 632,8 körrel, és a döntőben sem talált legyőzőre. A második és harmadik helyen két juniorkorú versenyző, Hammerl Soma és Török Ferenc végzett.

A nőknél a győztes Zwickl-Veres Kata megelőzte a junior Mészáros Esztert és Dénes Esztert.

A vegyes páros versenyszámban az újpesti Dénes Eszter, Péni István kettős lett az aranyérmes. Az aranycsatában az UTE “A” csapata 16-4-re győzött a Szijj Katinka, Vas Péter alkotta Komáromi VSE együttese ellen, míg a bronzmérkőzésen az UTE “B” kettőse, vagyis Toma Dorina és Hammerl Soma 17-15-re verte meg a Seffer Kata, Abrudán Zsolt alkotta BHSE-t. Mivel az Európa-bajnok Péni az Újpest színeiben a csapatversenyben is győzött, triplázott a magyar bajnokságon.

Eredmények:
férfi légpuska:

egyéni:
1. Péni István (UTE) 253,3 kör (alapversenyben: 632,8)