fotó: pixabay.com

Az összes magyarnak sikerült

Mészáros Eszter, Lovász Dorina és Dénes Eszter is továbbjutott a selejtezőből a női kisöbű szabadpuska összetett számban a Kairóban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.
Az olimpia műsorán is szereplő 50 méteres számban két csoportban lőtte le a selejtezőt csütörtökön a 99 induló, akik közül 70 folytathatja a versenyt pénteken, amikor az érmek mellett a négy párizsi kvótát is kiosztják.

A magyarok közül a tokiói olimpikon Mészáros Eszter teljesített a legjobban, 585 kört ért el a húsz térdelő, húsz fekvő és húsz álló testhelyzetű lövésből álló viadalon, amivel csoportjában kilencedik lett. Lovász Dorina hozzá hasonlóan az első csoportban lőtt és 580 körrel a 24. helyen zárt, míg Dénes Eszter a második csoportban 579 körrel a 26. lett, ezzel mindhárman biztosan léptek tovább.

A pénteki versenynapon az ugyancsak hatvan lövéses alapversennyel kezdenek a puskások, a döntőbe nyolcan jutnak tovább.

Ugyanezen a napon a női sportpisztoly alapversenyének első felét, a harminc pontlövészetet is megrendezik, illetve a férfi kisöbű szabadpuska összetett számban selejteznek majd a versenyzők.