Z. Kárpát Dániel, aki a párt EP-képviselőjelöltje is, arról beszélt: a magyar bérek az Ausztriában, de a térség többi államaiban fizetettekhez képest is leszakadóban vannak, holott a helyzet megoldása a Jobbik javaslata, vagyis az azonos munkáért egyenlő bért biztosító bérunió lenne.
A felzárkózás eszközeit sorolva szükségesnek nevezte a multicégekkel kötött stratégiai megállapodások felülvizsgálatát annak érdekében, hogy ezeknél a munkaadóknál legalább a termelékenység növekedésének arányát kövesse a béremelés. Szintén ide sorolta a nemzetközi cégeknek nyújtott támogatások rendszerének felülvizsgálatát, valamint azt, hogy ne törjék le a béreket külföldi vendégmunkások tömeges Magyarországra hozatalával.
Az ellenzéki politikus kérdésre válaszolva évtizedes folyamatnak nevezte a magyar bérek felzárkóztatását, hangsúlyozva, nagyban csillapítaná a Magyarországról induló kivándorlást, ha a hazai fizetések elérnék az uniós átlag négyötödét.
A Jobbik EP-listaállítását két nap alatt támogató 31 ezer ember nevében kérte ki magának Z. Kárpát Dániel azt az újságírói felvetést, hogy a Nemzeti Választási Irodánál jelentkeztek olyanok, akik nem írták alá, mégis szerepelnek ezeken az íveken.
Azt hangsúlyozta, más pártoktól eltérően a Jobbiknál mindig volt következménye, ha valaki visszaélést követett el, de azt is felvetette, hogy akár az ellenük “szervezett sajtókampányt” folytató ellenfeleiktől is származhatnak problémás aláírások.