DK: fizetős magánkórházakba terelik a betegeket

DK: fizetős magánkórházakba terelik a betegeket

Folyamatosan szűkíti az állami egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést az Orbán-kormány, ezzel veszélyeztetve a betegellátás biztonságát a Demokratikus Koaíció képviselője szerint. Úgy látják, ezt bizonyítja az is, hogy egyetlen napon három helyen is leállt az ellátás Magyarországon.

“A Demokratikus Koalíció szerint az Orbán-kormány szándékosan teszi tönkre az állami kórházakat, hogy a fizetős magánkórházakba terelje az embereket. Mi, szociáldemokraták azonban nem fogjuk hagyni, hogy a Fidesz-közeli magánegészségügyi cégek extraprofitot halmozzanak fel az emberek élete és egészsége árán. Baloldalinak lenni nem divat kérdése, ezért mi az ingyenes, mindenki számára elérhető állami egészségügyi ellátásért fogunk küzdeni továbbra is” – fogalmazott Dr. Komáromi Zoltán a DK országgyűlési képviselője, egészségügyi szakpolitikusa.

Kapcsolódó cikkek