fotó: pixabay.com

Százszázalékos teljesítménnyel zárt a bajnok Győr

A Győri Audi ETO KC százszázalékos teljesítménnyel zárta a női kézilabda-bajnokságot, miután pénteken, idénybeli utolsó mérkőzésén házigazdaként 33-27-re legyőzte a Mosonmagyaróvár csapatát.

A győriek mind a 26 meccsüket megnyerték az NB I-ben, és történetük során ötödször lettek bajnokok százszázalékos teljesítménnyel. A Bajnokok Ligájában 14 győzelem és két döntetlen után védték meg címüket, a Magyar Kupában pedig három sikerrel szereztek újabb aranyérmet. A csapat tavaly január óta tartó veretlenségi sorozata immár 68 tétmeccsből áll.

Péntek este utolsó mérkőzését játszotta az ETO színeiben a távozó Tomori Zsuzsanna, a norvég Nora Mörk, a holland Cornelia Nycke Groot és a román Crina Elena Pintea. Csapatuk a meccs háromnegyedénél még 11 góllal vezetett, de a vendégek a folytatásban jelentősen csökkentették a hátrányukat.

A másik pénteki találkozó második félidejének elején a házigazda Kisvárda még 17-11-re vezetett, 12 perccel később viszont már a vendég MTK állt jobban (21-19). Mivel a fővárosiaknak a hajrában volt egy olyan 12 perces időszakuk, amikor csupán egyszer találtak a kapuba, a szabolcsiak a 11 gólos szerb Tamara Radojevic vezérletével fordítani tudtak.

A bajnokság utolsó mérkőzéseire szombaton kerül sor.

Eredmények:
Győri Audi ETO KC – Eu-Fire Mosonmagyaróvár 33-27 (20-11)
Kisvárda Master Good SE-MTK Budapest 26-24 (16-11)

A tabella:
1.  Győri Audi ETO KC                      26 26   –   –  971-669  52 pont
2.  FTC-Rail Cargo Hungaria           26 23   –   3  889-644  46
3.  Siófok KC                                        25 18   1   6  746-589  37
4.  Érd HC                                            25 16   1   8  749-705  33
5.  GVM Europe-Vác                          25 16   1   8  705-667  33
6.  Debreceni VSC-Schaeffler          25 14   1  10  709-667  29
7.  Alba Fehérvár KC                         25 12   2  11  686-708  26
8.  Kisvárda Master Good SE          26 10   4  12  660-670  24
9.  Dunaújvárosi Kohász KA           25 10   –  15  642-669  20
10.  Mosonmagyaróvári KC SE      26   9   –  17  612-697  18
11.  MTK Budapest                           26  5   5  16  652-727  15
12.  Békéscsabai ENKSE                 25  4   2  19  661-846  10