Egy tucat magyar érem a budapesti nyílt karateversenyen

Tizenkét érmet, köztük öt aranyat nyertek a magyarok a Budapest Open elnevezésű nemzetközi karateversenyen, az egyik győztes a friss olimpiai bronzérmes Hárspataki Gábor volt.

A hazai sportági szövetség emlékeztetett, a koronavírus járvány kitörése óta az első igazán nagy karateversenyt rendezték Magyarországon a hétvégén. A kétnapos viadalon – amely a magyarok számára kvalifikáló állomás volt a novemberi felnőtt vb-re és a februári korosztályos Eb-re – 34 ország több mint 1300 versenyzője, köztük számos világ- és Európa-bajnoki érmes indult. A helyenként nemzetközi szinten is kimondottan erős mezőnyökben jól teljesítettek a magyarok. A sportág olimpiai bemutatkozásán bronzérmet szerző Hárspataki Gábor a pihenőjét követően tornagyőzelemmel tért vissza a tatamira a 75 kilogrammos súlycsoportban. A tokiói részvételről alig lemaradó magyarok közül Tadissi Martial a 67 kilóban, Molnár Dániel az abszolút kategóriában, a nőknél pedig a fiatal Ilankovic Aleksandra 61 kilogrammban lett első. Utóbbi ráadásul duplázott, mivel az U21-eseknél is a legjobbnak bizonyult. Ugyancsak aranyérmes lett Kiss András a 60 kilósoknál.