Dömötör Csaba hangsúlyozta, a kormány emellett továbbra is fenntartja a biztonságot.
“A háborúk, a nemzetközi gazdasági nehézségek ellenére a kormány jövőre is azon dolgozik, hogy támogassa a családokat”
– mondta.
A január 1-jén életbe lépő és sok magyar családnak segítséget jelentő intézkedések között említette, hogy elindul a csok plusz, a kedvezményes hitel a gyermeket vállaló pároknak, a vállat gyermekek számától függően akár 50 millió forint értékben.
“Folytatódik a Babaváró program, és a keretösszege tizenegy millió forintra nő, valamint bővül a falusi csok program is, a vissza nem térítendő támogatás összege 50 százalékkal, egyes esetekben még nagyobb mértékben nő”
– emelte ki.
“A gyed felső összeghatára, a diplomás gyed és a gyermekek otthongondozási díjának összege is emelkedik. A magyar családtámogatási rendszer a sokféle nehézséggel terhelt időszakban is erősödik”
– szögezte le Dömötör Csaba, majd azt jelezte, pozitív változások várhatók a bérekkel kapcsolatban is. Tovább emelkednek a minimálbérek, januárban már az emelt összeget kapják kézhez a dolgozók. Az emeléssel a minimálbér a kormányzásuk kezdete óta már több mint három és féleszeresére nőtt – idézte fel, majd hozzátette, hogy a minimálbér emelése a “többi bérsávban is emelkedést szokott hozni”.
“Januártól hat százalékkal emelkednek a nyugdíjak, és februárban érkezik a 13. havi juttatás, az időseknek pedig az infláció ellen védelmet jelent a nyugdíjkorrekció”
– mondta.
Ha Brüsszelből megérkeznek a szükséges garanciák, megvalósulhat a nagyobb arányú béremelés a pedagógusoknál.
Ez januártól átlagosan 32 százalékos lesz, amit “2025-ben és 2026-ban további emelési hullámok követhetnek” – hangsúlyozta Dömötör Csaba, majd közölte, a kormány fontos célja, hogy támogassa a zöldenergiát, ezért indítják el az új napenergia-programot.
“A családok akár ötmillió forintos támogatást is kaphatnak napenergia felhasználására és tárolására”
– mondta, majd hozzátette, hogy a program hosszú távon csökkentheti a családok energiaköltségeit és a környezeti terheket.