fotó: pixabay.com

Tudásmegosztó portált fejlesztettek diákok

Tudásmegosztó portált fejlesztettek diákok

Középiskolás diákok fejlesztettek online kapcsolattartásra és közösségépítésre is alkalmas tudásmegosztó portált nyílt forráskódú technológiák alkalmazásával a Belügyminisztérium és a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. programozói versenyén. Ezt közölte a NISZ Zrt. csütörtökön.

A közlemény szerint a verseny azért jött létre, hogy megismertesse a fiatalokat a nyílt forráskódú, vagyis szabadon használható, fejleszthető technológiákkal, amelyek a magyar közigazgatásban is fontos szerepet töltenek be.

“A szervezők célja hosszabb távon egy olyan nyílt forráskódú közösség létrehozása, amely egyesítené a most még szigetszerűen tevékenykedő kisebb közösségeket”

– tették hozzá.

Hajzer Károly, a Belügyminisztérium informatikai helyettes államtitkára a közlemény szerint elmondta, hogy a megmérettetésre egyre felkészültebb diákok érkeznek. Bancsics Ferenc, a NISZ vezérigazgatója azt emelte ki, hogy a nyílt forráskód területén elengedhetetlen az online tudásmegosztás. Hozzátette, hogy a diákok körében fejlesztett tudásmegosztó portálok összefogják a fejlesztőket, üzemeltetőket és felhasználókat, lehetőséget teremtve az online eszmecserére. Az idei Kódolj határok nélkül! verseny középiskolai kategóriájának első díját a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Széchenyi István Technikum és Kollégium csapata nyerte. A második a Békéscsabai Szakképzési Centrum Nemes Tihamér Technikum és Kollégium csapata. A harmadik helyezést a budapesti Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium csapata érte el.

Kapcsolódó cikkek