forrás: pixabay.com

Máshol rendezik a férfi és női döntőt

Rendhagyó módon két helyszínen rendezik meg a hétvégén az asztalitenisz Extraliga férfi és női négyes döntőjét.
A magyar szövetség a hírlevelében emlékeztet, hogy amióta a jelenlegi formában dőlnek el a hazai élvonal érmes helyezései (2015), mindig egy helyen rendezték meg a Final Fourokat, idén azonban a férfiak Budapesten, az Ormai Csarnokban küzdenek meg a végső győzelemért, míg a nők Debrecenben, a Hódos Imre Sportcsarnokban.

A férfiaknál tavaly a Celldömölk hiába verte meg a komlói döntőben a Pécset, az iráni Amir Hosszein Hodaei jogosulatlan szerepeltetése miatt a fellebbviteli bizottság döntése után hivatalosan csak az ötödik helyen végzett a bajnokságban. A PEAC így idén is címvédőként – és alapszakaszgyőztesként – vághat neki a négyes döntőnek. A másik két résztvevő újra a Komló (Hügiéne Bt.) és a Soltvadkert lesz.

A nőknél a papírforma ismét Budaörs-Erdért döntőt ígér.

A tavalyi győztes budaörsiek megnyerték az alapszakaszt, így egy esetleges döntetlen esetén ők örülhetnek majd a hétvégén. A Debrecen és a Kiskunmajsa először szerepelhet a négyes döntőben, előbbi rögtön házigazdaként. A győztes csapat mindkét nemnél 750 ezer forinttal gazdagodik.