Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke, parlamenti frakcióvezetője beszédet mond pártja ünnepségén, amelyet az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kitörésének 177. évfordulója alkalmából tartottak a budapesti Pilvax közben 2025. március 15-én, fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

Mi Hazánk: a legkeményebb ellenségünk a közöny

Mi Hazánk: a legkeményebb ellenségünk a közöny

Legkeményebb ellenségünk a közöny, nekünk ezt a közönyt kell legyőznünk. Ezt mondta pártja március 15-i megemlékezésén, a budapesti Pilvax közben Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke, parlamenti frakcióvezetője.

Hangsúlyozta, a sikerbe vetett hit hiányában jelentkező lemondás sokakat tart vissza attól, hogy részt vegyenek egy megmozduláson vagy a választáson. A politikus arról beszélt: pártja a legrögösebb utat járja, nem hagyják, hogy megtévesszék őket a szirénhangok, törik az utat, amelyen majd a magyar után az összes európai nemzet is járni fog.

“Mi mindenkivel szemben állunk a magyar Országgyűlésben, az úgynevezett balliberális globalista pártokkal ugyanúgy szemben állunk, mint a kétharmados fideszes többséggel”

– fogalmazott, azt hangsúlyozva, három évvel a Mi Hazánk parlamentbe jutása után már elmondható, hogy jó pár ügyben sikerült “kárt enyhíteni”.

Példaként említette, hogy nincs kútadó, nem “kopasztják meg” a napelem-tulajdonosokat, életbe lépett a “szívhangtörvény”. Hozzátette, újabb győzelem kapujában állnak azzal, hogy a parlament hamarosan az alaptörvénybe foglalja a készpénzhasználat jogát.

Toroczkai László megjegyezte: ez fontos lépés a pártja által a “digitális rabszolgaság” ellen folytatott küzdelemben, azt bizonyítja, hogy lehet eredményeket elérni “iszonyatos túlerő ellenében” is. Megjegyezte: az ő javaslatukban a bankok megregulázása is szerepelt, ami nélkül “ez nem teljes győzelem”. Hangot adott annak a véleményének is, hogy a világban példátlan módon sarcolják a magyarokat a bankok. Értékhatár nélkül ingyenessé tett készpénzfelvételi lehetőséget követelt, hozzátéve, hogy ez a jog legyen gyakorolható az ország valamennyi településén.

Követelte, hogy kártalanítsák azokat, akiket a bankok megkárosítottak “szabadrablásukkal”, majd a “végrehajtó-maffia” felszámolását, utóbbi rendszer nonprofit alapra helyezését sürgette.

Jóvátételt követelt azoknak is, akik a koronavírus-járvány idején gazdasági, egészségügyi vagy erkölcsi kárt szenvedtek el a kormány lépései miatt. Azt ígérte, hogy minden érintettet elszámoltatnak, a politikai elit tagjaitól a tyúktolvajokig. Ezen a téren is elszámoltatást, kárpótlást követelünk; Magyarországnak azonnal ki kell lépnie az Egészségügyi Világszervezetből. Ez lesz a következő ügy, amit “megpróbálunk keresztülverni” az Országgyűlésben – mondta. A politikus “színjátszó társulatnak” nevezte a Fideszt és a Tisza Pártot, mondván, “tőről metszett liberális fideszes politikusok eljátsszák a nemzeti radikálist”, miközben a másik oldalon lévők csak most emelik fel szavukat a korrupció ellen, akkor nem tették ezt, amikor a kormányoldallal “egy csapatba tartoztak”.

A Mi Hazánk elnöke úgy nyilatkozott, a Budapest Pride betiltása győzelem, de semmit nem ér, mert ez valójában a jéghegy csúcsa, hiszen “a gyermekeinket nem elsősorban és nem ott kezdik el fertőzni”, ezért “a virtuális szennyezés minden formájától” kell megvédeni a felnövekvő nemzedékeket.

Hangsúlyozta, új gazdaságpolitikára van szükség, amelyik visszaállítja a hazai élelmiszeripart, megbecsüli a magyar dolgozót, és nem hoz be vendégmunkásokat; földosztásra van szükség, benne a “különböző trükkökkel elrabolt” területek visszaszerzésére. A politikus az ukrajnai háború mihamarabbi lezárását sürgette, mondván, az ott történtek alapvetően befolyásolják a Kárpát-medencei magyarság életét, valamint azt szorgalmazta, hogy a szomszédos országban élő oroszok mellett a többi nemzetiség is kapja meg az őket megillető jogokat, Kárpátalja pedig kapjon szabadságot és önrendelkezést. Szabadi István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője arról beszélt: csak pártjuk, valamint azon meggyötört magyar emberek szellemiségét tudja befogadni a rendezvénynek helyet adó Pilvax köz, akiknek a hangját a törvényhozásban egyedül ők hallatják.

Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk alelnöke azt emelte ki: 1848 valódi eszméi ideák maradnak, ha nincsenek hősök, akik vállalják valóra váltásukat, személyes áldozatok árán is.

“Minden nemzedéknek meg kell harcolnia a maga csatáit, mert semmit nem adnak ingyen”

– jelentette ki.

Bartal András, a Mi Hazánkkal együttműködő Magyar Önvédelmi Mozgalom vezetője a magántulajdon védelmének fontosságát emelte ki, majd az ennek érvényesítése érdekében létrehozott Bűnvadászok nevű csoportjuk tevékenységéről beszélt.

Kapcsolódó cikkek