Hszi hangsúlyozta a kétoldalú partnerség további erősítésének fontosságát, és szorgalmazta az együttműködés bővítését az energia, a beruházások, a kereskedelem és a technológia területén, valamint a nemzetközi fórumokon. A kínai elnök hozzátette, hogy Peking folytatni szeretné stratégiai koordinációját az emírségekkel az ENSZ-ben és a BRICS-országcsoportban.
A kínai elnök négy pontban vázolta fel a közel-keleti béke és stabilitás előmozdítására vonatkozó javaslatait, kiemelve a békés együttélés, az állami szuverenitás tiszteletben tartása, a nemzetközi jogon alapuló rend, valamint a biztonság és a fejlődés összehangolásának fontosságát.
A koronaherceg kiemelte, hogy a két ország között a kapcsolatok történelmi múltra tekintenek vissza, szilárd alapokon nyugszanak, és a kölcsönös tisztelet és bizalom jellemzi őket. Hangsúlyozta, hogy az emírségek elkötelezett a Kínával való együttműködés elmélyítése mellett, és méltatta Peking szerepét a közel-keleti konfliktus politikai rendezésében. Az emírségek kész szorosan együttműködni Kínával a tűzszünet előmozdítása és a térség stabilitásának helyreállítása érdekében, valamint a nemzetközi hajózás biztonságának megőrzésében.










