forrás: pixabay.com

Újabb vállalkozóknak segít a Start-program

Újabb vállalkozóknak segít a Start-program

Újabb húsz fiatal innovatív vállalkozásának megvalósítását támogatja a Nemzeti Tehetség Központ és a Design Terminál Start-programja. Erről beszélt a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) fiatalokért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten.

Nagy-Vargha Zsófia a program második fordulójának nyitóeseményén elmondta, a tavaly tavaszi első kiíráshoz képest most több mint kétszer annyian pályáztak, és határon túli magyarok is nagy számban jelentkeztek a programra.
Az ösztöndíj célja, hogy a vállalkozások sikeressé váljanak, és így nemzetgazdasági szinten is hasznosuljon a tehetségek tudása.

“A fiatalok sikere ezáltal Magyarország sikere is lehet”

– emelte ki a helyettes államtitkár.

Nagy-Vargha Zsófia arról is, hogy a tehetséggondozás olyan terület, amely mögött egyértelmű társadalmi konszenzus áll. Ezért hívták életre 14 évvel ezelőtt a Nemzeti Tehetség Programot, amelynek keretében azóta csaknem 19 ezer projekt valósult meg 33 milliárd forint értékben, azaz évente 300 000-350 000 tehetséges fiatalt támogatnak.

“A társadalmi konszenzust bizonyítja az is, hogy a Nemzeti Tehetség Program a magyar emberek segítségével valósul meg, hiszen a költségvetési forrás mellett az egyszázalékos adófelajánlásokból is támogatják a programot”

– tette hozzá.

Sándor-Kovács Dóra, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője közölte, a Start-program különlegessége, hogy az anyagi támogatás mellett komplex szakmai segítséget is nyújtanak a fiataloknak, akik ötleteikkel az üzleti világ irányába “kacsintgatnak”. A második pályázati kiírás során három témakörben lehetett ötleteket benyújtani: egészségügyi-szociális  területen, zöld témakörben, valamint közösségek támogatását célzó témában – ismertette, hozzátéve, hogy a legtöbb pályázat a közösségi témakörben érkezett.

Jónás László, a Design Terminál szakmai vezetője, ügyvezetője arról beszélt, hogy felmérések szerint a fiatalok között alacsony a vállalkozni szándékozók aránya.

Véleménye szerint ez azért lehet, mert nincs egy támogató szakmai közösség, amely segítené az új vállalkozókat, megválaszolná kérdéseiket, eloszlatná kétségeiket.

“Ezért a szakmai képzések során szeretnének közösséget is építeni, hogy a fiatalok kapjanak támogatást egymástól és a tapasztalt vezetőktől, megvitathassák tapasztalataikat és kérdezhessenek, ha elakadnak”

– fogalmazott Jónás László.

A programról szóló korábbi tájékoztatás szerint a programra 18 és 35 év közötti fiatalok jelentkezhetnek, a kiválasztott ötletek gazdái egyenként hárommillió forintos kezdőtőkét nyernek el, továbbá részt vehetnek a Design Terminállal közösen szervezett vállalkozási képzésen. Ezt követően minden résztvevőnek esélye nyílik arra, hogy további ötmillió forint támogatásban részesüljön, így még közelebb kerüljön “álmai vállalkozásához”. A képzés végén a további 5-5 millió forintot két versenyző nyerheti el.

Kapcsolódó cikkek