fotó: pixabay.com

Hogyan adjuk el a szellemi eredményeinket?

Hogyan adjuk el a szellemi eredményeinket?

Az egyetemeken felhalmozott tudás piacosításával foglalkozó kutatási és innovációs menedzserképzés indul a Budapesti Corvinus Egyetemen és a Pannon Egyetemen. Ezt közölte a Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Horváth Zita hozzátette, akár szeptemberben is elindulhat az egyéves szakirányú továbbképzés, amelynek előfeltétele legalább egy alapszakos vagy mesterszakos diploma.

Ismertette, a kutatási és innovációs menedzser szerepe, hogy közelebb hozza a tudósokat a cégek világához, segítse a kutatókat abban, hogy minél hatékonyabban tudjanak részt venni pályázatokon.

“Az innovációs menedzsernek van affinitása a kutatáshoz, de megvan az a tudása, készsége, kapcsolati hálója is, hogy piacosítsa a tudást”

– tette hozzá.

fotó: pixabay.com
Hangsúlyozta, azt szeretnék látni, hogy az egyetemek innovációs ökoszisztéma központként a fejlődések motorjai, a társadalom és a gazdaság katalizátorai legyenek.

Horváth Zita kitért arra is, hogy amennyiben érdeklődés lesz rá, a többi egyetemnek is megvan a lehetősége arra, hogy kutatási és innovációs menedzserképzést indítson. A képzés az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) szakmai támogatásával indul.

Kapcsolódó cikkek