fotó: pixabay.com

Hosszabbításban győzött a Fehérvár

A Hydro Fehérvár AV19 házigazdaként 5-4-re legyőzte a Black Wings Linz csapatát az osztrák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A magyar csapat az első harmadban már 2-0-ra, a másodikban pedig 3-1-re is vezetett, de a vendég osztrákok végül hosszabbításra tudták menteni a találkozót. A ráadás csupán fél percig tartott, mert a szlovén Anze Kuralt megszerezte a győztes gólt a hazaiaknak.

A Fehérvár sorozatban hatodszor győzte le a sereghajtó Linz együttesét, és harminc mérkőzés után 11 vereséggel és 19 győzelemmel vezeti a tabellát, ám több meccset játszott, mint ellenfelei.

Osztrák liga (ICE), alapszakasz (a liga honlapja alapján):
Hydro Fehérvár AV19-Black Wings Linz (osztrák) 5-4 (2-0, 1-1, 1-3, 1-0), hosszabbítás után
———————————————————-
a Fehérvár gólszerzői: Kuralt (14., 61.), Petan (17.), Erdély (38.), Horváth M. (53.)