fotó: Kovács Tamás/MTI

Győzelemmel rajtolt a Ferencváros

Az FTC-Telekom Waterpolo győzelemmel rajtolt a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében: Varga Zsolt együttese a szerdai játéknapon 10-7-re nyert a spanyol Sabadell vendégeként.

Ebben a csoportban mindössze három helyért küzdenek a csapatok, ugyanis az előző idényben ezüstérmes Novi Beograd részvétele házigazdaként idén is biztosított a nyolcas döntőben. A Ferencváros a második fordulóban, november 30-án az olasz Brescia otthonába látogat.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

B csoport:
Sabadell (spanyol) – FTC-Telekom Waterpolo 7-10 (2-3, 2-3, 3-2, 0-2)
a magyar csapat gólszerzői: Fekete, Merkulov 2-2, Argiropulosz, Német, Nagy Á., Damonte, Varga V., Jansik Sz. 1-1

Nem a legkönnyebb ellenfél jutott a legutóbbi kiírásban harmadik Ferencvárosnak a nyitányon, a Sabadell amellett ugyanis, hogy az Eurokupában címvédő, hazája bajnokságában nemrég legyőzte a kirakatcsapatnak számító Barcelonetát, amelyre öt éve nem volt példa. Ennek megfelelően rendkívül kiélezett összecsapást játszott egymással a két gárda, a találkozó csak az utolsó negyedben dőlt el, amelyet a magyar bajnok és kupagyőztes 2-0-val hozott le.