fotó: pixabay.com

Már lehet tudni, mikor játszanak a magyarok

Már lehet tudni, mikor játszanak a magyarok

Elkészítették a budapesti asztalitenisz-világbajnokság selejtezőinek sorsolását. A tizenhárom magyar játékos közül tíz már a vasárnapi nyitónapon asztalhoz áll a Hungexpón.

A férfiaknál egyesben mind a hat hazai induló a kvalifikációban kezdi meg szereplését, míg a nőknél Bálint Bernadett, Hartbrich Leonie és Fehér Orsolya játszik selejtezőt. Póta Georgina, Pergel Szandra és Madarász Dóra kiemelt, így ők csak a 128-as főtáblán kezdenek.

Párosban négy magyar duó küzd a legjobb 64 közé kerülésért.

Póta és a svéd Matilda Ekholm, továbbá a Pergel, Madarász, az Ecseki Nándor, Szudi Ádám, valamint a Szudi, Pergel és az Ecseki, Madarász kettős kiemeltként főtáblás.

A selejtezős magyarok vasárnapi programja:

férfi egyes:
13. csoport: András Csaba, Robin Devos (belga), Zaid Abo Jaman (jordániai)
András-Jaman 11.30
András-Devos 16.15
19. csoport: Juhász Patrik, Martin Allegro (belga), Duc Tuan Nguyen (vietnami)
Juhász-Nhuyen 12.15
Juhász-Allegro 17.00
23. csoport: Majoros Bence, Matteo Mutti (olasz), Ravil Ahmedov (türkmén)
Majoros-Ahmedov 17.00
28. csoport: Ecseki Nándor, Javen Choong (malajziai), Avo Mumdzsoglian (libanoni)
Ecseki-Mumdzsoglian 17.00
41. csoport: Lakatos Tamás, Akhilen Yogarajah (mauritiusi), Hriszto Hrisztonov (ciprusi)
Lakatos-Hrisztonov 17.45
42. csoport: Szudi Ádám, Cecilio Correa (venezuelai), Kreshnik Mahmuti (koszovói)
Szudi-Mahmuti 17.45
A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:
45. csoport: Fehér Orsolya, Melissa Tapper (ausztrál), Christine Kamenan (elefántcsontparti)
Fehér-Kamenan 13.00
46. csoport: Bálint Bernadett, Celine Reust (svájci), Rozalina Hadzsijeva (üzbég)
Bálint-Hadzsijeva 18.30
47. csoport: Hartbrich Leonie, Masid Asztari (iráni), Alisa Khalid (skót)
Hartbrich-Khalid 13.00
A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül.

férfi páros:
1. forduló:
András Csaba, Juhász Patrik-Lars Posch, Lionel Weber (svájci) 10.00
A Lakatos Tamás, Majoros Bence kettős erőnyerő.
A selejtező második fordulójának győztesei jutnak a 64-es főtáblára.

női páros:
Bálint Bernadett, Nagyváradi Mercédesz – Koi Zsuj-hszüan, Vong Hszin-zsu (szingapúri) 15.45
Az egykörös selejtező győztesei jutnak a 64-es főtáblára.

vegyes páros:
1. forduló:
Majoros Bence, Bálint Bernadett-Luka Matkovic, Belma Busatlic (bosnyák) 10.00
A selejtező második fordulójának győztesei jutnak a 64-es főtáblára.

Kapcsolódó cikkek