Körmenden is nyert a címvédő Falco KC Szombathely

A címvédő 97-80-ra győzött a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén.

A szombathelyiek fölényére jellemző, hogy mind a négy negyedet megnyerték, és mivel a párharc első meccsén is győztek, már csak egy siker választja el őket az elődöntőbe jutástól. A Sopron KC hazai pályán 94-77-es sikerrel kiegyenlített az alapszakasz-győztes Szolnoki Olajbányász ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai irányítója, Jon Elmore volt 36 ponttal. Az Atomerőmű SE-Szeged mérkőzés 24-22-es vendégvezetésnél az első negyed után félbeszakadt, mert a heves zivatar miatt beázott a paksi sportcsarnok. A mérkőzés folytatásáról 20 órakor döntenek. A párharcok harmadik mérkőzéseit pénteken játsszák.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzések:

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-97 (15-23, 19-21, 20-24, 26-29)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 a Falco KC javára.
Sopron KC-Szolnoki Olajbányász 94-77 (15-12, 32-33, 20-15, 27-17)
A párharc állása: 1-1.