Keresztes László Lóránt a Völner-ügy sajtóban kiszivárgott nyomozati anyagaival kapcsolatban kijelentette, a kormánypárt célja az egyetemek kiszervezésével nem a felsőoktatás fejlesztése volt, hanem a fejlesztési források lenyúlása, valamint olyan üzelmek végrehajtása, mint amelyek során Völner Pál egykori igazságügyi államtitkár hatalmával visszaélve intézte el, hogy a rokona csalással kaphasson diplomát. Felidézte azt a sajtóhírt is, miszerint a végrehajtói kamara elnökének közbenjárásával Rogán Antalnak, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszternek a kabinetfőnöke is csalással teljesíthette vizsgáját a jogi egyetemen.
Keresztes László Lóránt szerint Palkovics László, az innovációs és technológiai tárca minisztere is politikai nyomásgyakorlást fejtett ki egy szombati eseményen, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet is “a kiszervezés útjára” terelje.
Úgy ítélte meg: a Fidesz nem tiszteli az egyetemi tradíciót, az autonómiát, a hagyományokat. Szerinte ezért ahogy Varga Judit igazságügyi miniszternek, úgy Palkovics Lászlónak is le kell mondania. Azt is hangsúlyozta, hogy április 3-a után, a jelenlegi ellenzékből alakuló új kormány helyreállítja az egyetemi autonómiát.
A többi ellenzéki párt közleményben reagált a Völner-ügy újabb fejleményére.
A Jobbik a közleményében azt írta, míg mások évekig tartó éjjel-nappal tanulással, diákmunkával, diákhitelt felvéve végzettséget szereznek, addig a nemzeti együttműködés rendszere kegyeltjeinek, a végrehajtó haveroknak, Rogán emberének mindent elintéznek. Szóvá tették, hogy az igazságügyi miniszter hallgat az ügyben.
Az MSZP úgy reagált, a Fidesz nem jogállamot, hanem “előjogállamot” épített fel az elmúlt 12 évben.
Azt kérdezik, hogy indít-e vizsgálatot az ügyben Bódis József felsőoktatási államtitkár, aki egyben a Pécsi Tudományegyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke is. Az MSZP szerint Rogán Antalnak is meg kell szólalnia: tudott-e kabinetfőnöke ügyeiről.
Arató Gergely, a DK frakcióvezető-helyettese, oktatási szakpolitikusa is Rogán Antaltól vár választ arra a kérdésre, valójában őt üdvözölhetik-e a Völner Pál részéről korábban csak gazdaként említett befolyásos kormánytag személyében.
A Demokratikus Koalíció szerint felháborító, hogy a kormány már az egyetemi munka függetlenségét is képes veszélybe sodorni, ha a saját káderek tisztességtelen előnyhöz juttatásáról van szó – közölte. A Párbeszéd azt hangsúlyozta, a Völner-ügy szereplői nem magányos elkövetőként sefteltek a minisztériumokat, egyetemeteket és más intézményeket átszövő, ártatlan embereket megnyomorító korrupciós cselekményekben, hanem az Orbán-rezsim részeként, a kiváltságosok tudtával és támogatásával.
“Mint valami maffia, Orbánék úgy hálózták be a hazai intézményrendszereket”
– fogalmaztak.
Fekete-Győr András, a Momentum alapítója és listavezetője a Facebookon azt írta, ez az ügy is mutatja, hogy Orbán Viktor és a Fidesz csak egy szűk fideszes elitet képvisel. Súlyos problémaként beszélt arról, hogy olyanok végzik a bírósági ítéletek végrehajtását, akik sorozatos csalással, tanulás nélkül szereztek jogi diplomát.
Fiszter Zsuzsanna, a Mi Hazánk Mozgalom végrehajtási és hitelügyi szakpolitikusa közleményben tudatta, hogy feljelentést tettek hivatali visszaélés miatt a gyanús végrehajtói diplomák ügyében.
Vérlázítónak nevezte, hogy “a nemzet sanyargatásából élő végrehajtók” a gyanú szerint nem riadnak vissza az egyetemi diploma tudás nélküli megszerzésétől sem.