forrás: pixabay.com

Hankó Balázs: ez hozzájárul az adott térség felemelkedéséhez

Hankó Balázs: ez hozzájárul az adott térség felemelkedéséhez

Az egyetemek és a nekik otthont adó városok együttműködése erősíti az adott térséget, a gazdaságot és a "magyar küldetést". Így fogalmazott a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért, felsőoktatásért, szakképzésért és felnőttoktatásért felelős államtitkára Veszprémben tartott pénteki sajtótájékoztatóján.

Hankó Balázs hangsúlyozta, hogy “irányt vesztett világban” kell jó irányt mutatni a városok és az egyetemek együttműködésével. Hozzátette, a magyar modell tradicionális, megújuló és világszínvonalú.

“A Pannon Egyetem Veszprémmel együttműködve már egy évtizede hozzájárul a térség felemelkedéséhez, ez példa lehet az ország más intézményei számára is”

– mondta.

Hankó Balázs beszélt arról, hogy tizenkét magyar egyetem van a világ élvonalában, a Pannon Egyetem pedig a két legjelentősebb nemzetközi rangsor első öt százalékában szerepel.

“Évről évre dinamikusan növekszik az egyetemisták száma a Pannon Egyetemen, az intézménynek több mint 100 duális partnere van, ezzel ebben országosan a második helyet foglalja el”

– tette hozzá.

Birkner Zoltán, a Pannon Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke azt hangsúlyozta, hogy az intézmény fontos partnerei a gazdasági szereplők is, akikkel szövetségben erősítik a térséget.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere (Fidesz-KDNP) azt mondta, nincs sikeres város sikeres egyetem nélkül. Veszprém célja az, hogy a hasonló adottságú városok közül kiemelkedve Európa húsz legélhetőbb városainak egyike legyen, ám ezt a célt csak az egyetemmel közösen érheti el. A városi stratégiákat az egyetemi karokkal együttműködve alkották meg. A tavalyi Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa program előkészítésében és végrehajtásban is fontos szereplő volt a Pannon Egyetem – mondta.

Kapcsolódó cikkek