A magyar női csapat Bauer Blanka, Guzi Blanka, Eszes Noémi összeállításban aranyérmet nyert, egyéniben pedig Bauer harmadik lett pénteken a madridi öttusa Európa-bajnokságon.
Gáll András, Koleszár Mihály, Szép Balázs és Tamás Botond lehet ott az elődöntőben az öttusa Európa-bajnokság férfi versenyében, bár a selejtezőt mind a hat magyar, a fentiek mellett Bereczki Richárd és Tárkányi Zsombor is továbbjutó helyen teljesítette.
A magyar női csapat bronzérmet szerzett a junior korú öttusázók székesfehérvári világbajnokságán.
az aranyérmes Gulyás Michelle a női öttusázók döntője után, a lövészetes futás versenyszámban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 11-én., fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
A férfiaknál Koleszár Mihály nyerte az öttusázók országos bajnokságát, ezzel megvédte címét, míg a nőknél a tavaly győztes Gulyás Michelle-t a kombinált számban megelőzve Guzi Blanka lett az első.
Pénteken lesz hatvanéves Martinek János Szöul kétszeres bajnoka, az egyedüli öttusázó, aki a sportág hagyományos ötnapos és az egynapos változatában is olimpiai dobogóra állhatott.
az aranyérmes Gulyás Michelle a női öttusázók döntője után, a lövészetes futás versenyszámban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 11-én., fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
A Nemzetközi Öttusa Szövetség elnöke szerint az olimpiai bajnokunk egy "rocksztár", aki sportolóként és emberként is nagyszerű, sőt, a sportvezető szerint minden sportágnak szüksége lenne egy ilyen alakra.
A későbbi győztes Koleszár Mihály a vegyes váltók kombinált számában a budapesti öttusa Európa-bajnokságon a Puskás Aréna szoborparkjában 2024. július 14-én, fotó: Kovács Tamás/MTI
Gulyás Michelle győzelme után a férfiak mezőnyében is volt miért örülnie a hazai közönségnek: Koleszár Mihály ezüstérmet szerzett az öttusázók budapesti világkupaversenyén.