Két érmet nyertek a magyar öttusázók az U19-es korosztály litvániai világbajnokságán Druskininkaiban.
A férfiak egyéni versenyét Szécsi Nemere nyerte meg szombaton – ő júliusban az U17-es vb-n is győzött Johannesburgban -, a nők pénteki döntőjében pedig harmadikként végzett a magyar csapat, Rajncsák Diána, Herbák Emma, Turbucz Ivola összeállításban – a hazai szövetség közösségi oldalának tudósítása szerint. A váltószámokat már július elején lebonyolították Alexandriában. A felnőttek világbajnokságát ugyancsak Litvániában rendezik, a jövő héten keddtől szombatig tart majd az év fő versenye Kaunasban.











