Kozák Danuta az ezüstérmét mutatja a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a minszki II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 27-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A két év után visszatérő, hatszoros olimpiai bajnok kajakos, Kozák Danuta azt mondta: örülne, ha a családja nem látná kárát a felkészülésének, és ha emellett még egy érem is "becsúszna" Párizsban, akkor nagyon boldog lenne.
Kozák Danuta az ezüstérmét mutatja a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a minszki II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 27-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A szövetségi kapitány szerint jót tesz majd a női kajak szakágnak a hatszoros olimpiai bajnok Kozák Danuta visszatérése.

A férfiaknál a birkózó Lőrincz Tamás, az úszó Milák Kristóf, valamint a kardvívó Szilágyi Áron, a nőknél a kajakos Csipes Tamara és Kozák Danuta, továbbá a kerékpáros Vas Kata Blanka került a legjobb három közé a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) 64. alkalommal kiírt Év sportolója-szavazásán.
Az aranyérmes Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna és Bodonyi Dóra (b-j) a nõi kajaknégyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetése után a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 7-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A magyar női kajaknégyes ismét megvédte címét 500 méteren a tokiói olimpián, az egység vezérevezőse, Kozák Danuta pályafutása hatodik ötkarikás aranyérmét szerezte.
A második helyezett Balla Virág és Devecseriné Takács Kincsõ (j-b) a nõi kenu párosok 500 méteres versenyének döntõjében a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa ezüst-, a kajakos Kozák Danuta pedig egyesben bronzérmet szerzett vasárnap 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Ez a két dobogós hely egyben két női kenus és egy női kajakos kvótát is jelent Magyarországnak a jövő évi, tokiói játékokra.

A férfi 500 méteres kajakpáros bejutott a döntőbe, a kenus Nagy Bianka (200 m) és Bodonyi András (500 m) pedig a középfutamba. Úgy tűnt, hogy az 500 méteren címvédő Kárász Anna, Kozák Danuta duó is a középfutamban folytatja a szereplést a csütörtöki előfutam után a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Végül kizárták a kajakpárost, mert a mérlegelésnél a hajójuk könnyebbnek bizonyult a megengedettnél.
Kozák Danuta az ezüstérmét mutatja a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a minszki II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 27-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A magyarok két arany- és egy ezüstérmet gyűjtöttek a csütörtök délelőtti négy 500 méteres döntőben a minszki Európa Játékok kajak-kenu versenyében. Győzött a női kenupáros és a női kajaknégyes, Kozák Danuta pedig második lett kajak egyesben.
A gyõztes Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres döntõje után a II. Európa Játékokon a Zaszlavl regatta pályán 2019. június 26-án, fotó: Kovács Tamás/MTI

A kajakos Kopasz Bálint 1000 méteren arany-, a Kárász Anna, Kozák Danuta kajakos duó pedig 500 méteren ezüstérmet szerzett szerdán a minszki Európa Játékok kajak-kenu versenyében, amely idén a legjelentősebb kontinentális viadal a sportágban.
kajak-kenu rajt (illusztráció), fotó: Kovács Tamás/MTI

A keddi program második részében újabb négy magyar hajó biztosította helyét a döntőben a minszki Európa Játékok kajak-kenu versenyében, amely idén a legjelentősebb kontinentális viadal a sportágban.