A második helyezett Balla Virág és Devecseriné Takács Kincsõ (j-b) a nõi kenu párosok 500 méteres versenyének döntõjében a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

Újabb érmek, még három tokiói kvóta

Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa ezüst-, a kajakos Kozák Danuta pedig egyesben bronzérmet szerzett vasárnap 500 méteren a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Ez a két dobogós hely egyben két női kenus és egy női kajakos kvótát is jelent Magyarországnak a jövő évi, tokiói játékokra.

Balláék – akik tavaly is másodikként zártak a vb-n – a kínai Hszü Si-hsziao és Szun Meng-ja mögött lettek ezüstérmesek, a címvédőként indult, olimpiai bajnok Kozák pedig az új-zélandi Lisa Carrington és a fehérorosz Volha Hudzenka mögé szorulva lett harmadik.

Az ezüstérmes Balla Virág (b) és Devecseriné Takács Kincsõ a nõi kenu párosok 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én, fotó: Szigetváry Zsolt/MTI
Férfi K-2 1000 méteren Kammerer Zoltánnak és Gál Péternek nem sikerült a kvótaszerzés, nyolcadik helyen végeztek a döntőben, s indulási jog csak az első hat hajónak járt.
A harmadik helyezett Kozák Danuta a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének döntõjében a szegedi kajak-kenu világbajnokságon 2019. augusztus 25-én, fotó: Kovács Tamás/MTI

A zárónapon még további 10 döntőt rendeznek a Maty-éren, mindben lesz magyar hajó.