forrás: pixabay.com

Ökölvívó ob: Esélyesek sikerei

Ökölvívó ob: Esélyesek sikerei

Szinte minden súlycsoportban az esélyesek sikereit hozta a szombati döntő a Tatabányán rendezett 102. Papp László ökölvívó országos bajnokságon.

Már a kora délutáni programban is kiváló csatákat láthatott a publikum a Földi Imre Sportcsarnokban, például az 55 kilósok között a Bernáth László ellen kiválóan bokszoló Eb-bronzérmes Virbán Gábor esélyeshez méltó győzelmet aratott, ahogy az ugyancsak Eb-harmadik Lakotár Hanna és a 36 évesen is ellentmondást nem tűrően bunyózó, döntő fölénnyel győztes Bernáth István.

A férfiak 75 kilogrammos súlycsoportjában elmaradt a finálé, mert Gémes Levente sérülés miatt nem vállalta a küzdelmet Mester Soma ellen.

A késő délutáni döntők során a két párizsi olimpikon, Hámori Luca (65 kg) és Akilov Pylyp (80 kg) egyértelmű győzelmet aratott. A honvédos Énekes Dominik ügyes bunyóval verte meg a doppingvétség miatti eltiltása után visszatérő Pilipec Makszimot, ezt pedig hátraszaltóval ünnepelte a ringben. A 65 kilós Petrimán Milán (65 kg) érett boksszal nyert. A legizgalmasabb döntőnek előzetesen Szaka István és Bernáth Attila összecsapása ígérkezett. Ezúttal előbbi került ki győztesen, mert utóbbi hiába ütött néhány nagyot és pontosat, Szaka jobban bírta erőnlétileg, így tisztán nyert.

Kapcsolódó cikkek