A választási eredmény bár még nem teljes, érthető és világos: a választási eredmény számunkra fájdalmas, de egyértelmű, a kormányzás felelősségét és lehetőségét nem nekünk adták. A győztes pártnak gratuláltam. Ezt jelentette ki a miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Budapesten.
A kormányfő azt mondta, soha ennyien és soha ennyit nem dolgoztak egyetlen választási kampányban sem. Van is ennek látszatja, hiszen 2,5 millió szavazót sikerült összegyűjtenünk, “2,5 millió ember bízott bennünk a mai napon is” – fogalmazott Orbán Viktor, majd hozzátette, különösen köszöni a határon túlról érkezett elsöprő erejű támogatást.
“Üzenjük a határon túlra, hogy ránk a jövőben is számíthattok”
– mondta.








