Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a párt eredményváró rendezvényén az országgyűlési választásokat követően a budapesti Batthányi téren 2026. április 12-én, fotó: Illyés Tibor/MTI

Magyar Péter: Felszabadítottuk Magyarországot, visszavettük a hazánkat

Magyar Péter: Felszabadítottuk Magyarországot, visszavettük a hazánkat

A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon. Ezt jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.

Magyar Péter a párt központi választási eredményváróján, a Batthyány téren azt mondta, “közösen leváltottuk az Orbán-rendszert, felszabadítottuk Magyarországot, visszavettük a hazánkat”.

“A győzelem nem a Holdról, hanem minden magyar ablakból látszik, legyen az a legkisebb vályogházban, egy sokemeletes panelban, nagyvárosban vagy vidéken”

– közölte a pártelnök, majd azt hangsúlyozta, a demokratikus Magyarország történetében ennyien még soha nem szavaztak, ilyen erős felhatalmazást egyetlen párt sem kapott, mint a Tisza.

A mintegy 3,3 millió szavazó történelmi felhatalmazást adott a kormányzásra.

“Felhatalmazást arra, hogy építsünk egy működő és emberséges hazát mindannyiunknak”

– fogalmazott Magyar Péter.

“A Tisza nemcsak megnyerte ezt a választást, hanem minden jel arra mutat, erős kétharmados többsége lesz az új Országgyűlésben. Ez az a felhatalmazás, amely lehetővé teszi, hogy az átmenet a lehető leghatékonyabb, legbékésebb és legzökkenőmentesebb legyen”

– mondta a politikus.

Kapcsolódó cikkek