Dobrev Klára arról írt, hogy eddig minden gyermekét elvitte az épületbe, amikor elég nagyok lettek a látogatáshoz. Hozzátette, hogy idén a tíz éves fiával ment, aki most járt ott először.
Az EP-képviselő – aki a bejegyzésben köszönetet mondott Jánosi Katalinnak, Nagy Imre unokájának – úgy fogalmazott, hogy nemzeti ünnepeink a múltból indulnak, de a jövőt szolgálják.
“A múlt tisztelete nemcsak a visszanézésről szól, hanem a jövő építésének mikéntjéről is, arról, hogy mit őrzünk meg, és mit utasítunk el abból, amit elődeink tettek”
– hangsúlyozta.
Szavai szerint “tovább visszük az értékeket, tanulunk a hibákból, és elutasítjuk a bűnöket. Így van ez egy nemzet, és így van ez egy család életében is”. A múltunktól nem félni kell, és nem is merengeni rajta, hanem szembenézni vele, megérteni, és tanulni belőle. Csak így tudjuk a saját utunkat járni, és a gyermekeinknek olyan jövőt adni, amely méltó azokhoz, akik előttünk jártak – jelentette ki Dobrev Klára.






