Gáncs Péter: Sikerült kilépni a világba

Gáncs Péter: Sikerült kilépni a világba

Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke, fotó: Soós Lajos/MTI (archív)A reformáció kilépés a világba, és a reformáció emlékévében az egyháznak sikerült kilépnie a templom falai közül. Ezt mondta Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) elnök-püspöke az emlékév záró, evangélikus ünnepségén Budapesten, a Deák téri evangélikus templomban szombaton. 

Gáncs Péter kiemelte, a reformáció a kezdetekor is kilépés volt az “erős vár fedezékéből” és ma is az; az Istentől kapott kincseket ugyanis nem akkor őrizzük meg, ha elrejtjük, hanem ha továbbadjuk a világban azoknak, akiknek nagy szükségük van rá.

Az ünnepségen posztumusz kitüntetéseket adtak át hat lelkésznek és hat laikusnak, akik a 20. században sokat tettek az evangélikus egyházért, és akik közül többeket meghurcoltak a kommunizmus idején.