Az elnöki hivatal honlapján közzétett közleményben Bolojan gratulált a kulturális, történelmi identitását és hagyományait ünneplő “romániai magyar kisebbségnek”, amiért ebben a nehéz időszakban ismételten bizonyította európaiságát, és támogatja Románia európai, euroatlanti irányvonalát, stratégiai partnerei iránti elkötelezettségét.
Az ideiglenes elnök szerint ebben az időszakban mindenütt a világban erősödik a kirekesztés, a gyűlölet, a közéletben megjelent az erőszak.
“A társdalami válságok még inkább rávilágítanak közös felelősségünkre, hogy el kell utasítanunk azokat az eszméket, amelyek bizalmatlanságot, szembenállást eredményeznek. Romániában a magyarok hozzájárultak a közösségek közti együttműködéshez, a békés, kiegyensúlyozott, pluralista légkörhöz”
– állapította meg Bolojan.
Az ideiglenes államfő szerint a román társadalmat az “egység a sokszínűségben” elve vezérli, amely valamennyi polgár jólétét és méltóságát szolgálja, etnikumától függetlenül.
A bukaresti kormány honlapján szombaton nyilvánosságra hozott üzenetében Marcel Ciolacu miniszerelnök elismeréssel szólt a magyar közösség hozzájárulásáról Románia stabilitásához és fejlődéséhez. Szerinte a történelem legfontosabb leckéje az, hogy az egyazon szülőföldön osztozó emberek csak párbeszéddel és együttműködéssel, kölcsönös tisztelettel tudnak jövőt építeni.






















