Kálmán Olga, forrás: YouTube (archív)

Kálmán Olga: 2023 az orbáni megszorítások éve volt

Kálmán Olga: 2023 az orbáni megszorítások éve volt

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint 2023 az "orbáni megszorítások éve" volt. Erről beszélt a párt frakciószóvivője szerdai online sajtótájékoztatóján.

Kálmán Olga úgy fogalmazott, hogy az “év legnagyobb megszorítása az orbáni infláció volt”, ami Európa legnagyobb áremelését hozta el. Súlyos rezsiemelést jelentett a “gürcölő magyarok milliói számára az a négyszáz százalékos extraprofit, amit az Orbán-kormány keresett a földgáz árán” – tette hozzá.

“Brutális megszorítás volt a tavaly decembertől bevezetett benzináremelés, sőt a kabinet idén újabb üzemanyagáremelést jelentett be, mert a jövedéki adó emelése miatt januártól literenként 41 forinttal drágul a benzin és a gázolaj”

– mondta az ellenzéki politikus.

A képviselő arra is kitért, hogy januártól “drasztikusan” emelkedik az autópálya-matricák ára. Eközben leépítik az állami tömegközlekedést, augusztusban és szeptemberben a kormány 17 vasútvonalat zárt be – emelte ki.

“Akinek maradt még némi félretett pénze, az július elsejétől 13 százalékos szociális hozzájárulási adót kénytelen fizetni a 15 százalékos személyi jövedelemadó mellett a megtakarításai után”

– fogalmazott.

A kabinet döntött arról is, hogy a harminc év feletti nők számára eltörli a babaváró hitelt és ugyancsak “eltörölték a csok-ot”, így a városokban élő családok többé nem vehetik igénybe az állami lakástámogatást – mondta Kálmán Olga.

A frakciószóvivő hangsúlyozta, hogy miközben az éves infláció elérte a 18 százalékot, a novemberi nyugdíjkorrekció mértéke mindössze három százalékos volt.

“2023-ban több, mint 13 százalékkal csökkentek a kormány egészségügyi kiadásai, reáltértéken ennyivel kevesebb pénzt kaptak például az állami kórházak és szakrendelők”

– jelentette ki. Ezért adósodtak el újra a kórházak, ezért drágultak a gyógyszerek, ezért nőttek a várólisták – érvelt a politikus. Végül megjegyezte, hogy a kormány idén 12 százalékkal csökkentette a szociális ellátások kiadásait.

Kapcsolódó cikkek