
Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője arra számít, hogy semleges hangulatban indulhat a pénteki kereskedés. Csütörtökön tapintható volt a feszültség a nemzetközi pénzpiacokon, így könnyen ismét az eladók kerekedhetnek felül. A Google csütörtökön az amerikai piaczárás után tette közzé negyedéves gyorsjelentését, amely a várakozásokat kissé alulmúlta, a zárás utáni kereskedésben több mint öt százalékot esett az árfolyam. Péntek reggel a Moody’s Írországot két fokozattal leminősítette, így negatív impulzusok érkeztek.

A magyar piacon továbbra is az OTP lehet a legérzékenyebb a nemzetközi hangulatra, ezért hektikus mozgásra kell készülni. A Magyar Telekom árfolyamát továbbra is támaszthatja az osztalékspekuláció, a Molt pedig a csütörtökön érkezett pozitív hírek támogathatják, a Richter továbbra is gyengébben szerepelhet. A forint árfolyama a következő néhány napban a 265-268-as sávban mozoghat.
Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint tapinthatóan romlik a hangulat a világban, ráadásul az olajkapcsolt papírok és régiók, így a hazai is, határozottan alulteljesítő. A péntek reggel közölt, a vártnál nagyobb kínai infláció is inkább ebbe az irányba lökdösi a hazai piacot, a részvénypiacon nulla körüli nyitás várható, de a forint immár ötödik napja gyengül.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 119,45 pontos, 0,50 százalékos csökkenéssel, 23.766,05 ponton zárt csütörtökön.
A Mol 145 forinttal, 0,59 százalékkal 24.650 forintra erősödött, 4,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 110 forinttal, 1,77 százalékkal 6.120 forintra csökkent, forgalmuk 6,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,16 százalékkal 609 forintra nőtt, forgalma 1,2 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 355 forinttal, 0,96 százalékkal 36.600 forintra esett, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
Az Egis 1,4 milliárd forintos forgalom mellett 145 forinttal, 0,76 százalékkal 19.340
A BUMIX 1.931,26 ponton zárt csütörtökön, ez 3 pontos, 0,16 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

