fotó: Pixabay.com

Idén korábban érkezik a támogatás az anyatehén-tartóknak

Idén korábban érkezik a támogatás az anyatehén-tartóknak

Újabb lépéssel segíti a kormány a ragadós száj- és körömfájás vírus közvetlen vagy közvetett hatásai miatt nehéz helyzetbe került állattartókat. A korábbi évekhez képest ugyanis sikerült előrébb ütemezni a 2024. évi anyatehén tartás támogatási jogcím kifizetéseit, így azok folyósítását már áprilisban megindítja a Magyar Államkincstár. Erről tájékoztatott Viski József, az Agrárminisztérium (AM) agrár- és vidékfejlesztési támogatásokért felelős államtitkára a tárca szerdai közleménye szerint.

Viski József rávilágított, hogy a kormányzat elkötelezett az agrárium támogatása iránt, ezt mutatja a támogatói döntések és a pályázati források kifizetésének felgyorsítása. Ezek egyszerre teszik lehetővé a gazdálkodók fizetőképességének fenntartását és a mezőgazdaság versenyképességének erősítését – írták.

“A Magyar Államkincstár csaknem 6 000 kérelmező részére kezdi meg a részfizetések folyósítását, több mint 9 milliárd forint összegben. A kifizetés első részlete anyatehenenként 151 euró, azaz közel 60 000 forint lesz. A jogcímet érintő ellenőrzések eredményeinek feldolgozását követően a hátralévő összegek utalása is megtörténik még májusban”

– tette hozzá.

Tájékoztatása szerint a napokban a húshasznú tehenet tartók is megkapják a 2024-ben igényelt anyatehéntartás-támogatás nagy részét. A tejhasznú tehenet tartók, a bikahizlalással foglalkozók és a juhtartók pedig már korábban kézhez kapták az egységes kérelem keretében beadott termeléshez kötött jogcímen igényelt uniós támogatások döntő részét.

Az uniós forrásból finanszírozott, termeléshez kötött támogatás mellett pedig hamarosan a nemzeti költségvetésből finanszírozott átmeneti nemzeti támogatás kifizetése is megkezdődhet.

Kapcsolódó cikkek