fotó: pixabay.com

Sikeres évet zárt a KPMG Magyarország

Sikeres évet zárt a KPMG Magyarország

A tavalyinál 3,3 milliárd forinttal magasabb, 26,2 milliárd forint árbevétellel zárta a szeptemberben zárult, 2019-es üzleti évét. Ezt mondta Robert Stöllinger, a cég leköszönő vezérigazgatója sajtóbeszélgetésen kedden Budapesten.

Robert Stöllinger hozzátette,

a javuló eredményesség a magyar gazdaság növekedésével összhangban van.

“A szeptember végén zárult üzleti évben elért árbevételből 14,5 milliárd forint volt az export, a vállalat költségvetési befizetései idén már meghaladták a 7,5 milliárd forintot”

– mondta.

Kifejtette, hogy a legdinamikusabban fejlődő divízió a KPMG globális piacra dolgozó üzleti szolgáltató központja (KPMG Global Services Hungary), itt keletkezik a KPMG exportbevételének jelentős része is. Az outsourcing és a szolgáltató központok fejlesztéseit támogató tevékenység az üzleti tanácsadási részlegen belül is kiemelkedő területnek számított.

“Ebben a szektorban a legnagyobb kihívások jelenleg, amelyben az ügyfelek a KPMG támogatást igénylik: a működési folyamatok standardizálása, a hatékonyság növelése, illetve az alacsonyabb szintű feladatok automatizálása és szoftverrobotokkal kiváltása”

– ismertette.

Robert Stöllinger értékelése szerint az üzletmenet számára a másik hajtóerőt a szabályozói változásoknak történő megfelelés jelentette. Az egyre összetettebb helyi és EU-s jogszabályok jelentős mennyiségű feladatot rónak a magyar vállalatokra, és azon belül is elsősorban a pénzügyi intézményekre.

“Az elmúlt évben a második pénzforgalmi irányelv, a PSD2, a – befektetők védelmének és a befektetési szolgáltatók transzparens működésének erősítését szolgáló- MIFID II, az azonnali fizetések rendszere és az IFRS17 meghonosítása voltak kiemelt témakörök az auditorok, illetve a tanácsadók számára”

– mondta.

A KPMG Magyarország 2019. október 1-től kinevezett új vezérigazgatója, Rózsai Rezső a jövőre nézve egyebek mellett a sokféle, de egyre inkább specializált tudással rendelkező szakértők együttműködésének erősítését, támogatását jelölte meg fontos feladatnak. Az új vezérigazgató arra hívta fel a figyelmet, hogy világ legnagyobb vállalatvezetői által megnevezett top üzleti kockázatok közül az első kettőre, a klímaváltozásra és a geopolitikai kockázatokra a vállalatoknak nincs közvetlen ráhatásuk.

A KPMG 1989-ben nyitotta meg budapesti irodáját. A könyvvizsgáló, üzleti és adótanácsadó társaság Magyarországon több mint 1400 munkavállalót, világszerte pedig összesen csaknem 200 ezer munkavállalót foglalkoztat, és több mint 150 országban nyújtanak szolgáltatásokat.

Kapcsolódó cikkek