Nagy csatában nyert az Eger

Az Eger nagy csatában, 13-12-re nyert a Crvena zvezda vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulójában, szerdán.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló, A csoport:

Crvena zvezda (szerb) – ZF-Eger 12-13 (1-3, 2-4, 5-3, 4-3)

a magyar csapat gólszerzői: Gyárfás, Rasovic 3-3, Vlahopulosz, Hosnyánszky, Decker 2-2, Murisic 1

Ahhoz, hogy  a hevesi csapat megőrizze minimális továbbjutási esélyeit, kötelező volt számára a győzelem a pont nélküli szerb együttes vendégeként, és ugyanez lesz a helyzet a két hét múlva esedékes “visszavágón” is.

A magyarok egészen a harmadik játékrész közepéig esélyeshez méltóan, magabiztosan haladtak céljuk felé (5-9), a vendéglátók azonban óriási sorozatba kezdtek és három és fél perccel a vége előtt már vezettek.

Az utolsó pillanatokra ugyanakkor sikerült összeszednie magát az Egernek, és hatalmasat kellett küzdenie a sikerért, végül a győztes gólt Decker Ádám szerezte tizenöt másodperccel a vége előtt.