A Magyar Erőemelő Szövetség pénteki tájékoztatása szerint a sportág minden idők legnagyobb utánpótlás-kontinensviadalán 31 ország 345 sportolója szerepelt. Fogásnemi aranyérmes lett fekvenyomásban Susa Olivér (105 kg), Póta László (74 kg) és Gyöngyösi Adél (76 kg), valamint felhúzásban Hubert Dániel (76 kg). Ezüstérmet szerzett Mucsi Noémi (+84 kg) guggolásban, míg harmadikként zárt Petri Regina (+84 kg) felhúzásban, Mucsi fekvenyomásban és Hubert guggolásban. Két egyéni összetett érmet ünnepelhettek a magyarok: Mucsi és Hubert is bronzérmes lett. A világversenyen összesen 11 országos csúcsot döntöttek meg a fiatalok. A szövetség egyúttal azt is közölte, hogy megpályázta a 2026-os fekvenyomó világbajnokság megrendezését.
Magyar sikerek születtek erőemelésben
Két összetett és nyolc fogásnemi érmet szereztek a magyar válogatott tagjai a fóti Phoenix Sportcsarnokban rendezett ifjúsági és junior classic erőemelő Európa-bajnokságon.
2023-10-23







