fotó: Pixabay.com

Négy magyar érem, két felnőtt magyar világbajnok

Négy magyar érem, két felnőtt magyar világbajnok

A magyarok az open kategóriában, azaz a felnőttek között négy érmet, köztük két aranyat nyertek a múlt heti, varsói fekvenyomó-világbajnokságon.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint Nagypál Krisztina az 52 kilogrammosok között, Palágyi Zsanett pedig a 69 kilogrammos súlycsoportban szerzett világbajnoki címet. Szabó Ágnes a +84 kilogrammos kategóriában bronzérmes lett, valamint a magyarok harmadikként végeztek a női csapatversenyben is.

A 17 főből álló küldöttség a masters és az utánpótlás korosztályokban is bizonyította erejét a 46 ország közel 1400 sportolóját felvonultató világversenyen. Utóbbiakat is beleszámítva 14 éremmel zárta az eseményt, amelyből négy volt aranyérem.

A két felnőtt győzelem mellett az ifjúsági +84 kilogrammos kategóriában Babinszki Barbara szerzett világbajnoki címet, míg az ifjúsági 59 kilogrammosok között Ferku Donát állhatott a dobogó legfelső fokára, ráadásul korosztályos Európa-csúccsal. A Magyar Erőemelő Szövetség több tisztségviselője maga is indult a viadalon, az elnök Berke Lóránd a masters 1-es kategóriában, a 105 kilósoknál hetedikként zárt.

Kapcsolódó cikkek