A nyitónapon összecsap a legutóbbi két világbajnok

A nyitónapon összecsap a legutóbbi két világbajnok

A világbajnok francia labdarúgó-válogatott a 2014-ben vb-aranyérmes német együttes vendégeként lép pályára a csütörtökön elrajtoló Nemzetek Ligája első játéknapján.

Az első fordulóból kiemelkedik még az angol és a spanyol csapat szombati találkozója az A osztályból. A második körben a vasárnapi francia-holland meccs, az Európa-bajnok portugál és az olasz gárda hétfői mérkőzése, valamint a vb-ezüstérmes horvátok spanyolországi fellépése ígérkezik különösen izgalmasnak.

A magyar válogatott szombaton Tamperében a finn együttes vendégeként kezdi meg szereplését a C osztály 2. csoportjában, míg a kvartett másik aznapi mérkőzésén az észtek a görögöket fogadják Tallinnban. Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a második forduló keddi játéknapján a Groupama Arénában látja vendégül a görög együttest, a finn-észt összecsapást pedig Turkuban rendezik.

    A csütörtökön rajtoló Nemzetek Ligája első két fordulójának programja:
    1. forduló:
    
    szeptember 6., csütörtök:
    A osztály:

    1. csoport:
Németország-Franciaország, München 20.45
    B osztály:
    1. csoport: 
Csehország-Ukrajna, Magyarhradis 20.45
    4. csoport: 
Wales-Írország, Cardiff 20.45 
    C osztály: 
    3. csoport: 
Szlovénia-Bulgária, Ljubljana 20.45 
Norvégia-Ciprus, Oslo 20.45 
    D osztály: 
    1. csoport: 
Kazahsztán-Georgia, Asztana 16.00
Lettország-Andorra, Riga 20.45 
    4. csoport: 
Örményország-Liechtenstein, Jereván 18.00
Gibraltár-Macedónia, Gibraltár 20.45   

    szeptember 7., péntek:
    A osztály:
    3. csoport:
Olaszország-Lengyelország, Bologna 20.45
    B osztály: 
    2. csoport: 
Törökország-Oroszország, Trabzon 20.45 
    C osztály: 
    1. csoport: 
Albánia-Izrael, Elbasan 20.45 
    4. csoport: 
Litvánia-Szerbia, Vilnius 20.45 
Románia-Montenegró, Ploiesti 20.45 
    D osztály: 
    3. csoport: 
Azerbajdzsán-Koszovó, Baku 18.00 
Feröer-szigetek – Málta, Tórshavn 20.45   

    szeptember 8., szombat:
    A osztály:
    2. csoport: 
Svájc-Izland, St. Gallen 18.00 
    4. csoport: 
Anglia-Spanyolország, London 20.45 
    B osztály: 
    3. csoport: 
Észak-Írország – Bosznia-Hercegovina, Belfast 15.00 
    C osztály: 
    2. csoport: 
Finnország-MAGYARORSZÁG, Tampere 18.00 
Észtország-Görögország, Tallinn 20.45
    D osztály: 
    2. csoport: 
Fehéroroszország-San Marino, Minszk 18.00 
Luxemburg-Moldova, Luxembourg 20.45

    2. forduló:
    
    szeptember 9., vasárnap:
    A osztály: 
    1. csoport: 
Franciaország-Hollandia, Párizs 20.45 
    B osztály: 
    1. csoport: 
Ukrajna-Szlovákia, Lviv 15.00 
    4. csoport: 
Dánia-Wales, Aarhus 18.00 
    C osztály: 
    3. csoport: 
Bulgária-Norvégia, Szófia 18.00 
Ciprus-Szlovénia, Nicosia 20.45 
    D osztály: 
    1. csoport: 
Georgia-Lettország, Tbiliszi 18.00 
    4. csoport: 
Macedónia-Örményország, Szkopje 18.00 
Liechtenstein-Gibraltár, Vaduz 20.45

    szeptember 10., hétfő:
    A osztály:
    3. csoport: 
Portugália-Olaszország, Lisszabon 20.45 
    B osztály: 
    2. csoport: 
Svédország-Törökország, Solna 20.45 
    C osztály: 
    1. csoport: 
Skócia-Albánia, Glasgow 20.45 
    4. csoport: 
Szerbia-Románia, Belgrád 20.45 
Montenegró-Litvánia, Podgorica 20.45 
    D osztály: 
    1. csoport: 
Andorra-Kazahsztán, Andorra la Vella 20.45 
    3. csoport: 
Málta-Azerbajdzsán, Ta’ Qali 20.45
Koszovó – Feröer-szigetek, Pristina 20.45

    szeptember 11., kedd:
    A osztály: 
    2. csoport: 
Izland-Belgium, Reykjavík 20.45 
    4. csoport: 
Spanyolország-Horvátország, Elche 20.45 
    B osztály: 
    3. csoport: 
Bosznia-Hercegovina – Ausztria, Zenica 20.45 
    C osztály: 
    2. csoport: 
Finnország-Észtország, Turku 20.45 
MAGYARORSZÁG-Görögország, Groupama Aréna, Budapest 20.45 
    D osztály: 
    2. csoport: 
San Marino-Luxemburg, Serravalle 20.45

Kapcsolódó cikkek