Áramszünet, de amikor mi akarjuk

Áramszünet, de amikor mi akarjuk

Földgömb

Idén olyan épületeken, helyszíneken is kialszanak majd a fények, mint a pekingi Tiltott Város, az Eiffel-torony, a Buckingham-palota, a Golden Gate-híd, a Sydneyi Operaház és a budapesti Parlament. A főszervező Természetvédelmi Világalap magyarországi szervezetének szerdai bejelentése szerint a 2010-es Föld órája a történelem eddigi legnagyobb önkéntes akciója volt, amelyhez a világ százhuszonnyolc országának 4800 városa csatlakozott.

Idén a szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy tegyenek egész évre szóló fogadalmat, legyen az bármilyen apróság, amellyel hozzájárulnak bolygónk jövőjének megőrzéséhez. Földünknek óriási kihívásokkal kell szembenéznie, de ha valódi közösségi szándékkal próbáljuk ezeket leküzdeni, tudunk változtatni a rossz folyamatokon. Az egész világon több százmillió ember segített abban, hogy egy pillanatra láthassuk, minden lehetséges. Most elérkezett az idő, hogy túllépjünk ezen az egy órán, és megmutassuk, mi magunk, a föld lakosai, mire vagyunk képesek, .

Március 1-jén ismét elindult a Föld-órája magyar internetes oldal, ahova a WWF is várja az eseményhez csatlakozókat, magánembereket, intézményeket, településeket és a klímafogadalmakat is meg lehet itt tenni. A honlapon regisztrálni lehet az országban zajló Föld órája eseményeket, gyertyafényes éttermi programokat, köztéri közösségi lámpaoltásokat, sötétben tartott sport és szórakoztató eseményeket, persze keresni is lehet közöttük.

A 2007-ben Sydneyből kiinduló akciót idén ötödszörre rendezi meg a WWF. Magyarországon először 2008-ban szervezték meg a Föld óráját, akkor mindössze négy település részvételével, 2009-ben viszont már hatvanhét település és száznál több vállalat, tavaly pedig több mint száz település, közel négyszáz intézmény és csaknem kilenc ezer személy csatlakozott az akcióhoz.

Kapcsolódó cikkek