Nosztalgiavonat indul a 2023/2024. tanévben tanfolyamot elvégző gyermekvasutasok avatási ünnepségén a budapesti Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán 2024. június 8-án, fotó: Máthé Zoltán/MTI

Erre lehet számítani a tavaszi szünetben

Erre lehet számítani a tavaszi szünetben

A budapesti Gyermekvasút a húsvéti hétvégén is várja a kirándulókat, a vonatok 40-50 percenként indulnak a végállomásokról, és a tavaszi szünetben nosztalgiajáratok is közlekednek. Ezt közölte a MÁV Magyar Államvasutak Zrt. Kommunikációs Igazgatósága szombaton az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a Budai-hegység legnépszerűbb kirándulóhelyei könnyen elérhetőek a Gyermekvasút állomásaitól, és a tavaszias kirándulóidőben már megjelennek a szerelvényekben a kedvelt kilátókocsik is. Budapestre kiváló panoráma nyílik a vasútvonalhoz közeli kilátókból.

A Szépjuhászné állomástól a Makovecz Imre- és a Kaán Károly-kilátó, a Jánoshegytől pedig az Erzsébet-kilátó található félórányi sétára.

Mint írják, áprilisban munkanapokon a vonatok Hűvösvölgyből 9:10 és 16:10 között, Széchenyihegyről pedig 10:03 és 17:03 között már óránként indulnak. A hétvégi menetrend szerint – a megnövekedett kirándulóforgalomra tekintettel – a hagyományos személyvonatok 40-50 percenként közlekednek, késő délután pedig Hűvösvölgyből 17 órakor, Széchenyihegyről 18:15-kor is indul vonat. A tavaszi szünetben a kisvasútbarátok örömére többféle nosztalgiajármű is forgalomba áll, így áprilisban minden hétvégén közlekedik a gőzös, de húsvétvasárnap és húsvéthétfőn délutánonként lehet utazni a lillafüredi motorvonattal is, szerdán és pénteken pedig a zöld C50-es kismozdony is útra kell nosztalgiavonatával – olvasható a közleményben. A menetrend elérhető a Gyermekvasút honlapján, ezen az oldalon.

Kapcsolódó cikkek