A MÁV-START oldalán elérhető információk szerint az adatforgalom dinamikusan, havonta 30-40 százalékkal nőtt azóta, hogy bevezették a wifis szerelvényeket. Ráadásul a MÁV-START Zrt. egyre több InterCity vonaton tervezi az ingyenes wifiszolgálaltás biztosítását, természetesen konnektorok kiépítésével együtt.
Az év elején 240-en voltak a legtöbben, akik egyidejűleg csatlakoztak a rendszerre, átlagosan naponta 150-en interneteztek. A legtöbben péntekenként és vasárnaponként utaznak az érintett a vonatokon, így ezeken a napokon a legnagyobb a szolgáltatás igénybevétele is. Ehhez a fedélzeti internetezők háromnegyede laptopot, netbookot, a többi utazó okostelefont használ.
Vezeték nélküli internetelérésre tíz InterCity kocsiban biztosan van lehetősége az utasoknak. Ezek a járművek Budapest Keleti pályaudvar, Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen és Budapest Nyugati pályaudvaron fordulnak meg, a Délibáb InterCity, a Borsod InterCity, a Kócsag InterCity és a Sajó InterCity szerelvényekben közlekednek. A wifielérést biztosító kocsikon jól látható matricával látszik e szolgáltatás. Az érintett járművekben az ülőhelyek mellett 230 voltos csatlakozó is található, ennek segítségével menet közben is tölthetők az eszközök. A vezeték nélküli internet-hozzáférés maximális sávszélessége kocsinként 7,2 Mbps, ami elsősorban levelezésre, portálok olvasására elegendő.


