Veszteséges kezdés New Yorkban

Veszteséges kezdés New Yorkban

Veszteséggel indult hétfőn a kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon a pénteki vegyes zárás után.

New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,11 százalék, az S&P-500 index 0,26 százalék, a Nasdaq Composite index 0,39 százalék veszteséget mutatott.

Az árfolyamcsökkenést a technológiai részvények vezették az Apple gyengülését követve. Az Apple részvénye a tőzsdén kívüli forgalomban a nyitást megelőzően közel két százalékkal gyengült, mivel a Wall Street Journal cikke szerint visszafogta az idén bemutatott új iPhone modelljeinek gyártási tervét. Az Apple részvénye 1,88 százalék gyengüléssel kezdte a hétfői kereskedést.

A Technológiai papírokra nagy terhet rótt a Financial Times beszámolója is arról, hogy a kínai hatóságok meggyőző bizonyítékokkal rendelkeznek a Samsung, SK Hynix és a Micron Technology cégek ellen versenyjogi szabályok megsértése miatt.

A kereskedésnek ugyanakkor némi pozitív alaphangot is adott Donald Trump amerikai elnök pénteki kijelentése arról, hogy nem feltétlenül áll szándékában újabb importvámokat kivetni kínai cikkekre.

Az olaj ára csökkent, a Brent 0,99 százalékkal hordónként 66,10 dollárra, a WTI 0,66 százalékkal 56,09 dollárra.
Az eurót 0,17 százalékkal jegyezték erősebben 1,1433 dolláron, az arany ára 0,06 százalékkal unciánként 1221,50 dollárra emelkedett.