Az EU-IMF tárgyalásokkal kapcsolatos bizonytalanság továbbra is negatívan hat a forinteszközök megítélésére, és mindez az elmúlt héten is hozzájárult a piaci mozgásokhoz. A részvények mellett a forint is gyengült, az állampapír-hozamok pedig 9 százalék közelébe emelkedtek. A CIB Bank elemzői úgy ítélik meg, hogy a jelenlegi információk alapján legkorábban az őszi hónapokban születhet meg a megállapodás a nemzetközi hitelezőkkel. A megállapodás ugyanakkor elengedhetetlen feltétele annak, hogy erősödjön az ország iránti bizalom, és csökkenjenek a kockázati felárak.
A globális piacokon továbbra is fókuszban vannak az eurózóna periférikus országainak – Portugália, Spanyolország, Görögország – finanszírozási problémái, és az ezzel kapcsolatos aggodalmak rontják a befektetők hangulatát. Pénteken azonban optimizmust hozott a piacokra az euróövezeti és az uniós pénzügyminiszterek péntek-szombati ülésének szóló megelőlegezett bizalom. A piaci szereplők bíztak abban, hogy a miniszterek az európai pénzügyi támogatási alapok megemeléséről döntenek.
A vezető részvények gyengültek a héten, az erősödő Magyar Telekom kivételével. A részvénypiac összforgalma tovább csökkent, 41,4 milliárd forint volt az elmúlt héten, míg az előző héten 45,3 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények mutatója, a BUMIX 36 ponttal, 2,92 százalékkal csökkent, pénteken záráskor 1.196,82 ponton állt.
A Mol 4,17 százalékot, 800 forintot esett, 18.400 forint lett a heti záróára.
Az OTP 1,59 százalékot, 62 forintot veszített értékéből, 3.829 forinton zárt pénteken.
A Magyar Telekom 1,58 százalékkal, 9 forinttal 578 forintra erősödött.
A Richter árfolyama 1,89 százalékkal, 730 forinttal 37.870 forintra csökkent.
Az Egis 2,33 százalékos, 350 forintos eséssel, 14.650 forinton zárta a hetet.