A fejmozdulatokra reagáló világító sisak úgy működik, mint egy autónál az index.
Melbourne-ben az Exertion Games Lab stúdió rukkolt elő a fejvédő ötletével, amely jelzi, hogy a kerékpáros merre fog fordulni. A sisakra azért lenne szükség, mert a biciklisek a kezükkel vagy a lábukkal jelzik útirányukat, ami nem mindig éri el a célját, és így balesetekhez vezethet.
A Luma Helmet-en egy több sorból álló LED világítás található, továbbá egy mozgásérzékelővel is felszerelték. A működtetése igen egyszerű, ha a fejünket jobb irányba döntjük, a fejvédő jobboldala, ha pedig bal irányba, akkor a baloldala jelzi, hogy merre fogunk fordulni. Ezenfelül féklámpa funkcióval is el van látva, amelyet a fej egy pillanatig tartó hátra hajtásával működtethetünk.
Ez a fejlesztés azonban számos lehetőséget rejt még magában. A fejlesztők tervei szerint a pulzus kijelzése is hasznos lehet, valamint a szabadidős tevékenységekben és a sportokban is segítségül szolgálhat különböző jelzések kifejlesztése.


