Pigniczki Fanni labdagyakorlata a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság szerenkénti döntőjében a Papp László Sportarénában 2024. május 26-án, fotó: Illyés Tibor/MTI

A párbajtőröző Somody Soma ezüst-, a ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni pedig bronzérmet nyert pénteken a Németországban zajló Egyetemi Világjátékokon.
Pigniczki Fanni labdagyakorlata a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság szerenkénti döntőjében a Papp László Sportarénában 2024. május 26-án, fotó: Illyés Tibor/MTI

A magyar ritmikus gimnasztika történetének első egyéni Európa-bajnoki érmét nyerte Pigniczki Fanni, aki a második helyen végzett a labda döntőjében a budapesti kontinensviadal utolsó, vasárnapi versenynapján.
Ritmikus gimnasztika, forrás: Pixabay.com

A hazai Európa-bajnokságra - és a párizsi játékokra - készülő Pigniczki Fanni három szerrel döntőbe jutott a ritmikus gimnasztikázók taskenti világkupáján.
Ritmikus gimnasztika, forrás: Pixabay.com

Az olimpiai kvótás Pigniczki Fanni karikával és labdával is döntőbe jutott a ritmikus gimnasztikázók athéni világkupa-versenyén.
Ritmikus gimnasztika, forrás: Pixabay.com

Az olimpiára helyezi a hangsúlyt, de nagyon várja a hazai rendezésű Európa-bajnokságot is Pigniczki Fanni világbajnoki bronzérmes, olimpiai kvótás ritmikus gimnasztikázó, akinek a felkészülése - elmondása szerint - a terveknek megfelelően halad.
Ritmikus gimnasztika, forrás: Pixabay.com

A jövő évi párizsi olimpián az összetett döntőt célozza meg Pigniczki Fanni ritmikus gimnasztikázó, aki múlt szerdán karikával bronzérmet nyert a Valenciában rendezett olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.
Ritmikus gimnasztika, forrás: Pixabay.com

Pigniczki Fanni olimpikon ritmikus gimnasztikázó szerezte meg a magyar küldöttség első aranyérmét a Csengtuban zajló 31. Egyetemi Világjátékokon.